disscuss print

UCUZ ADAK - AKİKA - KURBANLIK İÇİN TIKLAYIN...

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Fethullah Gülen ve Said Nursi Rüyası

Cübbeli Ahmet Hoca'nın  Fethullah Gülen ve Said Nursi Rüyası_resim
Cübbeli Ahmet Hoca'nın basına yansıyan rüyası:

"Radikal'ın haberi üzerine birçok kişi avukatımı arayıp Fethullah Gülen Hoca Efendi'yi rüyamda görüp görmediğimi sormuş. Kendisini cezaevine girdiğimden beri iki kere gördüm, ikisinde de sakalı bir tutam, şalvarlı, cübbeli ve sarıklı idi, bir defa üzerinde koyu kavuniçi bir cübbe vardı, hatırladığım o ki benimle ilgileniyor ve dua ediyordu. Ben ne gördüysem onu söylerim, zaten burada çok rüya göremiyorum, görüyorsam da ekseriyetle şekerim düşük vaziyette uyandığım için çoğunu unutuyorum.

Bir kere de Üstad Bediüzzaman Hazretleri'ni rüyamda gördüm ki onun bazı tafsilatını şöyle hatırlıyorum. Kendisi bir tutam sakallı, cübbeli, şalvarlı ve sarıklı idi, günlerden cuma imiş, ben kendisiyle bulunduğumuz evden çıkıp cumaya gidecekmişiz. İçimden cebimde bulunan yarım şişe ud kokusunu kendisinin benden isteyeceği, istemeden bunu kendisine verme düşüncesi geçerken, tam cebimden kokuyu çıkarıyordum ki istedi, şişeni tıpası gevşek olduğundan bir damla yere damladı, koku Seyyid İbrahim Hazretleri'nin gerçekte bana hediye etmiş olduğu çok kaliteli bir kokuydu. Ben kendisine tıpayı sağlamlaştırmasını aksi halde cebine döküleceğini bildirdim.

Tam camiye çıkarken elinde asâsı ayakta duruyordu ki ben "Efendim! Sizin Yahudi-Hristiyanların cennete gideceğine dâir bir beyanınız oldu mu?" diye sordum. Mübarek hiddetlenerek "Bunu nereden çıkarıyorlar, olur mu öyle şey?!" dedi. Sonra cami yoluna yürüdüğümüzü de gördüm
, sonrasını hatırlamıyorum.

Rüyanın Tabiri:

Cübbeli Ahmet Hoca'nın rüyasını tabir edip etmeme konusunda biraz kararsız kaldım. Medyada çıkan haberlerde rüya sahibinin kendi rüyası kısmi tabir ettiğini görünce, rüyayı detaylı bir şekilde tabir etmeye karar verdim.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın her iki rüyanısını birlikte tabir etmek uygun olur. Öncelikle Cübbeli Ahmet Hoca gibi manevi şahsiyetlerin, rüyada Fethullah Gülen Hocaefendi ve Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri gibi önemli alimleri görmesi; zor ve çetin imtihanların kendisini beklediğine, imtihan sırrının devam ettiğine işaret etmektedir.

Fethullah Gülen Hocaefendi ve Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'ni olmadıkları şekilde sakallı görmesi kul hakkına işaret eder. Cübbeli Ahmet Hoca'nın her iki şahsiyetle ilgili kul hakkını ihlal ettiği hususlar var ise rüyası tevbe kapısının açık olduğuna işaret etmektedir.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kendisiyle ilgilenmesi ve dua okuyor görülmesi de Hocaefendi'nin fitneden endişe ettiğine, duaya sığındığına ve gönül kırıklığına işaret etmektedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'yle birlikte kendisini bir mekanda, evde görmesi; kendisinde bulunan Ud kokusunu isteyebileceğini düşünmesi ve istemesi , yine Cübbeli Ahmet Hoca'nın Bediüzzaman Hazretleri ve Risale-i Nur'larla ilgili sözleri nedeniyle kul hakkı ihlali olduğuna işaret etmektedir. Kokuyu istemesi Cübbeli Ahmet Hoca'nın hayatının bir bölümünde Bediüzzaman Hazretleri ve Risale-i Nur Talebeleri hakkında kul hakkı ihlali olabilecek sözleri nedeniyle helallik alması gerektiğine işaret etmektedir. Güzel koku; tevbe ve aleni kul hakkı ihlalini ikrar ederek helalleşmeye işaret ettiği gibi müslümanlar arasındaki uhuvvetin yeniden tesis edilmesiyle, büyük sevap kazanmaya, hayırla anılmaya da işaret etmektedir.

İçinde Ud kokusu olan şişenin tıpasının gevşek olması: Cübbeli Ahmet Hoca'nın hayatıyla ilgili muhasebe yaparak gönül kırgınlıklarını giderici kul hakkı ihlallerini ortadan kaldırıcı söz ve fiilleri olmasa da müslümanlar arasındaki uhuvvetin Yüce Allah'ın takdiri olarak gerçekleşeceğine gerçeklerin ortaya çıkacağına işaret etmektedir.

Ud kokusunun bir damla yere damlaması: Cübbeli Ahmet Hoca'nın eski söylemlerine zıt olarak Fethullah Gülen Hocaefendi ve Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri hakkında söylediği sözlerden pişmanlık duymasına, gönül kırgınlıklarını giderici, muhabbeti artırıcı güzel sözler söyleyeceğine işaret etmektedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin elindeki asa, bu dönemdeki güçlü, şerefli, kuvvetli ve kudretli; insanlara yardım eden bir zata veya şahsı maneviye işaret etmektedir.

Bu rüya Cübbeli Ahmet Hoca'nın nifak çıkarmaya meyilli bir kimseden yardım talebinde bulunacağına da işaret etmektedir.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Said Nursi Hazretleri'ne sorduğu soruya, Bediüzzaman'ın kızarak cevap vermesi: Aradaki gönül kırıklıklarının kaldırılmasıyla kendisine himmet edeceğine işaret etmektedir.

Cami yoluna doğru birlikte yürünmesi ve Cami'de Cuma günü birlikte olunması: Müslümanlardaki ittifaka, işaret etmektedir. Ayrıca uzun yıllardır tarikat ehlinin uzak kaldığı Risale-i Nur hakikatlarinden onların da feyz alacaklarına işaret etmektedir.

Bediüzzaman Hazretleri'nin Cami'de hakim bir eda ile bulunması: Risale-i Nur'ların daha fazla kitlelere ulaşarak, güçleneceğine işaret etmektedir.


Rüya, Cübbeli Ahmet Hoca'nın bundan sonraki güzel söz ve fiilleriyle müslümanlar arasındaki kardeşliğin artmasına vesile olacağına da işaret etmektedir.


Rüyadaki bir önemli işaret de Cübbeli Ahmet Hoca istikatmette giderse ahiretinin mamur olacağını haber veriyor.

Elindeki şişe ise: Kendisini dünya kirlerine kaşı koruyacak olan doğru sözlü kadına, söz getirip götüren dosta işaret etmektedir. Muhterem Cübbeli Ahmet Hoca'nın söz getirip götüren hile sahibi kişilere itibar etmemesi rüyasında kendisine ihtar ediliyor.

Son söz olarak; Cübbeli Ahmet Hoca tevbe eder, kul hakkı olduğu kişilerle helalleşirse, imtihanı başarıyla verip. büyük şöhrete, manevi makamlara erişecek, hayırla anılacak.


Rüya http://www.tabirci.com sitesi tabircileri tarafından tabir edilmiştir...

Rüya Tabir Tarihi: 26.07.2012


RÜYANIZI YAZIN ONLİNE TABİR EDELİMEVLENMEK İSTEYEN BEKARLAR EVLİLİK DOKTORU İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 01/02/2014 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors